ماررو دنبال کنید :

رئیس اینستاگرام | ربات اینستاگرام

مخاطب هدف در اینستاگرام

مخاطب هدف در اینستاگرام

مخاطب هدف در اینستاگرام - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

طبیعتا هدف هر کسب و کاری از فعالیت در شبکه های اجتماعی اینه که بتونه پست هایی منتشر می کنه رو به گوش مخاطب هدفش برسونه و برای این کار حتما باید درک درستی از مخاطب هدفش داشته باشه , در ادامه می خوایم درباره نحوه شناخت مخاطب هدف و دسترسی به اون صحبت کنیم ...

 مخاطب هدفتون رو بشناسید 

جامعه هدف به مجموعه افرادی گفته می شود که شما قصد فروش محصول و یا ارائه خدمات به آن ها دارید . مخاطب هدف شما باید فرد یا افرادی باشند که احتمال دارد که به محصول و یا خدمات شما علاقمند باشند .

قطعا شناخت صحیح مخاطبین هدف به تحقیق و تخصص احتیاج دارد ولی در مراحل اولیه می توانید با بررسی و شناخت چند تن از مشتریان خود یا رقبای خودتون مخاطبین هدفتون رو تاحدودی پیدا کنید , البته این روش فقط برای کسب و کارهایی جوابگو است که رقیب یا رقبایی درفضای اینستاگرام داشته باشند . این شناخت باید شامل تمام ویژگی های جمعیت شناسی آنان باشد و هر یک از آنان راباید نماینه یک دسته از مشتریان کسب و کارمون در نظر بگیریم ,این ویژگی شامل جنسیت , محل زندگی , ساعات استفاده از اینستاگرام , صقات اخلاقی , نحوه و میزان تعاملات با دیگر صفحه های اینستاگرام و ... می شود .

 - برای این کار ابتدا یک اکانت اینستاگرام جدید برای آنالیز مشتریان رقبا ایجاد کنید .

- سپس وارد صفحه اینستاگرام رقباتون بشید و وارد چند تا از پستاشون بشید .

- سپس روی عدد تعداد لایک های پست ها کلیک کنید , تا افرادی که اون پست خاص رو لایک کردند نمایش داده بشه .

- سپس به صورت رندوم تعدادی از اونا که صفحشون پابلیک است رو فالو کنید .

- سپس به صورت روزانه و هر چند ساعت یک بار تب قلب را از پایین صفحه انتخاب کنید و وارد بخش Following بشید .

با انجام و رصد دنبال کنندگان صفحه های رقباتون به صورت مداوم به راحتی می تونید به اطلاعات جالبی در مورد مخاطبان هدفشان دست پیدا کنید ,‌به طور مثال اینکه معمولا در چه ساعاتی از روز از اینستاگرام استفاده می کنند , یا چه صفحه هایی رو در اینستاگرام دنبال می کنند , در کدام منطقه زندگی می کنند , به چه موضوعاتی علاقمند هستند و ...

کسب و کارهایی که به تازگی فعالیت خود در اینستاگرام را شروع کرده اند با این کار می تونن که جامعه هدفشون رو راحت تر و براساس مخاطبین رقباشون انتخاب کنند.

 

 

:
این مطالب براتون حتما جذابه

نکات و تکنیک های اینستاگرام

Press enter to search
Press enter to search